NIE MA TWOJEGO ROZMIARU? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I USZYJEMY

ETYKA

Wilk w Owczej to marka sprzeciwu wobec panujących trendów gospodarczych i odzieżowych

 

Chcemy być niezależni i chodzić własnymi ścieżkami.

Nie szyjemy w państwach Globalnego Południa z wyzyskiem innych.

Nie oszczędzamy na pracy szwaczek i dostawców materiałów.

Nie uciekamy do rajów podatkowych.

Nie używamy syntetycznych i nieprzyjaznych środowisku surowców.

Nie wypuszczamy co roku nowych kolekcji w pogoni za modą.

 

A jacy jesteśmy?

  • Materiał i dodatki - obejmuje przede wszystkim dzianinę z wełny Merino ZQ, którą importujemy bezpośrednio od naszego nowozelandzkiego dostawcy. Pozostałe dodatki to: metki (produkowane w woj. małopolskim), zamki YKK (produkowane w Polsce i Azji), lamówka (produkowana w woj. łódzkim) oraz taśma z sylikonem (produkowana w woj. łódzkim).
     

  • Marża - obejmuje koszty prowadzenia działalności, nasz zarobek oraz koszty rozwoju.
     

  • Podatki - obejmuje VAT, PIT oraz cło (które płacimy w Krakowie).
     

  • Uszycie - obejmuje wszystkie koszty szwalni (woj. mazowieckie).

ŚRODOWISKO


Do produkcji i wysyłki naszej odzieży stosujemy niemal wyłącznie naturalne i biodegradowalne materiały, a dzianina merino, z której szyjemy oraz zamki, których używamy, posiadają akredytację Bluesign System Partner oraz OEKO-TEX Standard 100. Dzianinę importujemy z Nowej Zelandii, a zamki z Japonii. Poza tym cała produkcji odbywa się w Polsce, żeby ograniczyć transport. Wszystkim naszym klientom i klientkom gwarantujemy pełną obsługę serwisową także po upływie gwarancji.

 


LUDZIE


Nasza wełna ma ograniczony łańcuch pośredników, dzięki czemu farmerzy od których pochodzi, dostają godne wynagrodzenie, a zakład w którym produkowana jest dzianina posiada akredytację SA8000 potwierdzającą dobre warunki pracy. Współpracujemy wyłącznie z małą polską szwalnią, dbającą o godne warunki zatrudnienia i pracy oraz wynagrodzenie swoich pracowniczek.
 


ZWIERZĘTA


Jako jedna z niewielu firm na świecie i pierwsza w Polsce szyjemy wyłącznie z wełny Merino ZQ, która pozyskiwana jest z maksymalną dbałością o dobrostan i humanitarne traktowanie owiec. Wełna ZQ pochodzi od owiec żyjących w swoim naturalnym środowisku w Nowej Zelandii, znajdujących się pod opieką weterynaryjną oraz dobrze karmionych, a uzyskiwana jest bez bólu i stresu zwierząt, w tym techniki zwanej „mulesingiem”. Nie stosujemy żadnych innych produktów odzwierzęcych.
 

 

SPOŁECZNOŚĆ
 

Nasza marka powstała dzięki wsparciu społecznościowemu na portalu Zrzutka.pl. Cały proces od projektowania odzieży, przez jej uszycie i sprzedaż przebiega lokalnie, a testujemy ją osobiście na szlakach małopolski. Tu płacimy podatki, wierząc że służą one nam wszystkim. Na zdjęciach nie zobaczycie stockowych modeli i influencerskich gwiazdek, a naszych przyjaciół i autentyczne osobowości polskiego outdooru. Kupując produkty Wilk w Owczej wspieracie małą lokalną działalność, zamiast finansować jachty prezesów.
 

 

TRANSPARENTNOŚĆ
 

Cenimy sobie transparentność i niczego nie ukrywamy. Wszystkie elementy naszych koszulek i opakowania zamawiamy bezpośrednio od producentów, dzięki czemu mamy pełną wiedzę o ich składzie i produkcji. Współpracujemy ponadto osobiście z naszymi dostawcami materiałów, konstruktorkami i szwaczkami i wiemy wszystko o przebiegu produkcji od A do Z, czym dzielimy się z Wami w naszych mediach społecznościowych. Nie upiększamy rzeczywistości – chwalimy się sukcesami, ale piszemy też o porażkach i niedoskonałościach. Chętnie odpowiadamy na pytania naszych klientów i klientek – sprawdź nas!


Transparentność to również jawność struktury kosztów, którą ujawniamy. Wierzymy, że odpowiedzialne kupowanie jest jednym z najpotężniejszych mechanizmów kształtowania rzeczywistości wokół nas, a dystrybucja zysków powinna być sprawiedliwie rozłożona na wszystkich etapach produkcji. Kupując nasze produkty, chcemy byście wiedzieli, gdzie dokładnie wędrują Wasze pieniądze i czemu służą.

PARTNERZY:

REGULAMIN

POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT

NAPRAWY I SZYCIE MIAROWE

TABELA ROZMIARÓW

ZWROTY

WYSYŁKA

FAQ